28ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Προκήρυξη Ακαδημιών Εμπορικού Ναυτικού

Για να δείτε την προκήρυξη πατήστε εδώ.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ - ΥΠΕΝΘΥΜΙΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

Υπενθυμίζεται ότι, σύμφωνα με την σχετική προκήρυξη του Αρχηγείου Πυροσβεστικού Σώματος, η ηλεκτρονική υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης συμμετοχής στο διαγωνισμό εισαγωγής στις Σχολές της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, η οποία πραγματοποιείται στην ηλεκτρονική εφαρμογή που λειτουργεί ειδικά για το Διαγωνισμό στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος www.fireservice.gr, λήγει την Τρίτη 26-03-2024.

Επιπλέον, υπενθυμίζεται ότι μετά την ηλεκτρονική υποβολή της Αίτησης-Υπεύθυνης Δήλωσης, η υποβολή όλων των δικαιολογητικών, υποχρεωτικών (της παρ. 2 του ΚΕΦ.Γ΄ της προκήρυξης) και των κατά περίπτωση ειδικών κατηγοριών (της παρ. 3 του ΚΕΦ.Γ΄ της προκήρυξης), διεκπεραιώνεται αποκλειστικά και μόνο ηλεκτρονικά, με σάρωση (σε μορφή PDF) και αποστολή στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.">Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. έως και την Πέμπτη 28/03/2024.

Η προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή στις Σχολές Αξιωματικών και Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, το ακαδημαϊκό έτος 2024-2025 είναι αναρτημένη στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του Πυροσβεστικού Σώματος: www.fireservice.gr

Κοινοποιείται η Προκήρυξη Διαγωνισμού για την εισαγωγή φοιτητών/ριών στη Σχολή Αξιωματικών και σπουδαστών/ριών στη Σχολή Πυροσβεστών της Πυροσβεστικής Ακαδημίας, με το σύστημα των εξετάσεων σε πανελλαδικό επίπεδο, το ακαδημαϊκό έτος 2024 – 2025.

Δείτε την Προκήρυξη εδώ.

Επισκεφθείτε τον ιστότοπο για την αίτηση-υπεύθυνη δήλωση εδώ.

Οι υποψήφιοι που θα υποβληθούν στις Προκαταρκτικές Εξετάσεις (ΠΚΕ) του Π.Σ., μπορούν να κατεβάσουν εδώ το Δελτίο Υγειονομικής Εξέτασης που θα πρέπει να προσκομίσουν συμπληρωμένο στην Υγειονομική Επιτροπή του Π.Σ.

ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΓΩΝΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ 2ημερη ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

«Προσέλκυση-Επιλογή-Κατανομή Στρατιωτικού Προσωπικού»

Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών και με αφορμή τη μειωμένη ανταπόκριση των
στρατευσίμων κλάσης 2027 (γεννημένων το έτος 2006) στην εκ του νόμου υποχρέωσή τους
για κατάθεση Δελτίου Απογραφής (ΔΑ), σας υπενθυμίζουμε ότι η προθεσμία για την εν λόγω
υποχρέωση λήγει στις 31 Μαρτίου 2024.
Η κατάθεση του Δελτίου Απογραφής δύναται να πραγματοποιηθεί ηλεκτρονικά, μέσω της
Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης της Δημόσιας Διοίκησης (www.gov.gr) με χρήση κωδικών taxisnet,
επιλέγοντας από τη κατηγορία «Στράτευση», τη διαδρομή «Απογραφή» και εν συνεχεία
«Κατάθεση Δελτίου Απογραφής Στρατεύσιμων». Εναλλακτικά, οι στρατεύσιμοι δύνανται να
καταθέσουν ΔΑ προσερχόμενοι, για τους διαμένοντες στην Ελλάδα, σε οποιαδήποτε
Στρατολογική Υπηρεσία ή Κέντρο Εξυπηρέτηση Πολιτών (ΚΕΠ) και για τους διαμένοντες στο
εξωτερικό σε Ελληνική Προξενική Αρχή.
Οδηγίες για την Κατάθεση του Δελτίου Απογραφής με τους ανωτέρω τρόπους, έχουν
αναρτηθεί στον διαδικτυακό τόπο του Νομικού Σώματος (www.stratologia.gr) στην ανακοίνωση
με τίτλο «Κατάθεση Δελτίου Απογραφής στρατεύσιμων κλάσης 2027 (γεννημένοι το έτος 2006)».

Προκήρυξη διαγωνισμού για την εισαγωγή ιδιωτών

στις σχολές Αξιωματικών και Αστυφυλάκων της Ελληνικής Αστυνομίας

με το σύστημα των Πανελλαδικών Εξετάσεων του ΥΠΑΙΘΑ.

ΕΔΩ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Οι υποψήφιοι/ες υποχρεούνται να υποβάλουν αυτοπροσώπως στo Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας ή διαμονής τους τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέχρι την ώρα 15.00 της 25-02-2024.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ-ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ-ΙΔΙΩΤΩΝ-ΛΙΜΕΝΙΚΟ-2024

Προθεσμία-υποβολής-δικαιολογητικών-για-τη-συμμετοχή-υποψηφίων-στις-προκαταρκτικές-εξετάσεις-των-Σχολών-Δοκίμων-Σημαιοφόρων-Λ.Σ.-ΕΛ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΣΕΙ ΣΣΑΣ ΣΑΝ ΑΣΣΥ 2024

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ_2024

Σας γνωρίζουμε ότι αναρτήθηκαν στο διαδίκτυο στην ιστοσελίδα του ΓΕΕΘΑ:  www.geetha.mil.gr
συντονιστικές οδηγίες ως προς την διεξαγωγή των προκαταρκτικών εξετάσεων για εισαγωγή στα ΑΣΕΙ –
ΣΣΑΣ – ΣΑΝ – ΑΣΣΥ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΕΚΔΡΟΜΗΣ  Β ΛΥΚΕΙΟΥ

ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Β ΛΥΚΕΙΟΥ

GRECOS TRAVEL

GASSI TRAVEL

APOLLO

MAZI

MENTOR

label blue new

Ενεργοποίηση Επταμελών Επιτροπών για έκδοση Πιστοποιητικού Διαπίστωσης Πάθησης για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2024-25

Εγκύκλιος Αίτησης Δήλωσης ΓΕΛ 2024

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΕΛ 2024

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΑΙΤΗΣΗΣ – ΔΗΛΩΣΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥ/ΑΣ

Υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2024, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

label blue new

Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για την εισαγωγή στις Σχολές του Λιμενικού Σώματος, στις Στρατιωτικές Σχολές, στις Σχολές του Πυροσβεστικού Σώματος, στις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2024.

ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΕΓΓΡΑΦΟ

ΤΟ ΝΕΟ ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥ 28ου ΓΕΛ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΙΣΤΟΛΟΓΙΟ 2

Γενικό Επιτελείο Εθνικής Άμυνας